Oslavy konce 2. světové války

Novinky a informace

• 15.11.2019

Město Klecany zve naše seniory na vánoční besídku 19.12. od 13:00 🎄🍰🥂

Připravili jsme odpoledne plné zábavy, těšit se můžete na známého imitátora Petra Jablonského, kapelu Regius band, zpěv, tanec a občerstvení. Vstupné je zdarma, akce se bude konat v sále restaurace Sportklub. Prosíme o rezervaci míst na podatelně Městského úřadu u paní Fialové, tel. 284 890 064 nebo 739 592 775, email: podatelna@mu-klecany.cz Udělejte radost sobě, mamince, tatínkovi, dědovi či babičce a zarezervujte jim místa.

• 14.11.2019

Při příležitosti oslav 17. listopadu Vás srdečně zveme do kostela Nanebevzetí Panny Marie na posvěcení praporu města Klecany a koncert symfonického orchestru.

• 11.11.2019

Den válečných veteránů

Květ vlčího máku je v dnešní době neodmyslitelným symbolem oslav Dne válečných veteránů. Proč právě vlčí mák? Každého jedenáctého dne jedenáctého měsíce v roce přesně v jedenáct hodin se ve Velké Británii na dvě minuty zastaví život. Tento zvyk trvá již od roku 1919 jako symbol uctění památky padlých v den podpisu příměří na konci první světové války. K tradici dvouminutového ticha se v roce 1921 přidal symbol rudého vlčího máku a podnět dala právě založená Britská legie, jež pomáhá všem bývalým vojákům, kteří se zúčastnili válečných konfliktů. O symboliku vlčího máku se nevědomky zasloužil vojenský lékař podplukovník John McCrae z kanadského Ontaria, který v první světové válce sloužil v Evropě. Ačkoliv byl vojenským chirurgem, na útrapy a bolest raněných vojáků si nemohl zvyknout. Svoji bolest mírnil psaním básní. Zvláště se ho dotkla smrt přítele a bývalého žáka poručíka Alexise Helmera. Očitý svědek seržant Cyril Allison popsal, že toho rána, kdy vál jemný východní vítr, se vlčí máky mezi hroby jakoby vlnily. John McCrae svou bolest vepsal do básně, ale papírek s ní zahodil. Kolemjdoucí důstojník jej však zvedl a poslal do Anglie. Časopis Punch publikoval báseň 8. prosince 1915. Tradice nošení vlčího máku se John McCrae nedožil, padl před koncem války. Na polích ve Flandrech Překlad básně Johna McCrae Na polích ve Flandrech divoké máky rostou, tam mezi kříži, řada za řadou. Zde ležíme. Nahoře mezi červánky, je možná slyšet zpívat skřivánky, zde dole kanóny jen svojí píseň řvou. My už však nevstanem a je to možná zdání, že včera ještě žili jsme a byli milování. Teď jenom tiše ležíme na polích flanderských. Náš boj však zase jiní převezmou. Do vašich rukou dáme my teď svou hořící pochodeň a vy ji neste dál. Kdyby vám uhasla, vzpomeňte na náš žal, že jsme tu padli zbytečně. Jen máky porostou na polích flanderských.

• 4.11.2019

Letos vzpomínáme 25. výročí zřízení DPS v Klecanech

26. září 2019 jsme oslavili 25. výročí zřízení Domu s pečovatelskou službou v Klecanech. Oslava byla velice příjemná i vzhledem ke krásnému počasí, pohoštění a dobré náladě všech zůčastněných. Odpolednem náš provázela živá hudba a milé představení žáčků první třídy ZŠ Klecany.

• 23.10.2019

Potřebuje Vaše ulice opravu?

Město Klecany bude před zimou objednávat opravy komunikací, je třeba zabezpečit některé praskliny v asfaltovém povrchu před zatékající vodou a mrazem, aby se zabránilo většímu poškození (např. v ulici U školky). Při té příležitosti bude možné opravit i další výmoly a propady v komunikacích. Pokud víte o místu, kde komunikace, potřebuje opravu, napište prosím (ideálně s fotografií) na: muklecany@mu-klecany.cz V tomto případě se jedná se o opravy (záplatování), nikoli o kompletní rekonstrukci komunikací. Rekonstrukci v dohledné době plánujeme u komunikací na Vinici nebo Na Skalkách, je však třeba ještě vyřešit několik technických detailů, např. likvidaci dešťových vod. Děkujeme za spolupráci.

• 23.10.2019

Pozvánka na troubenou a zpívanou Svatohubertskou mši

9.11. 2019 v 11:30 hodin Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Klecanech

• 22.10.2019

Nabídka práce: údržbář zeleně, zahradník, zahradnice - Město Klecany

• 17.10.2019

Sběr nebezpečných odpadů pro obec Klecany

9.11. 2019

• 16.10.2019

Pozvánka na lampionový průvod

• 18.11.2019

Zahájení projektu - Stavební úpravy a změna v užívání č.p. 74 a č.p. 487 Klecany

• 14.11.2019

Nabídka práce: Obchodně technický zástupce - Avaps, s.r.o.

• 14.11.2019

Nabídka práce: Asistent/ka obchodního oddělení - Avaps, s.r.o.

• 13.11.2019

Pozvánka do DIVADLA KOUZEL