Dotazy občanů - - Oficiální web města Klecany
Město Klecany - Městský úřad Klecany - oficiální web města Město Klecany - Městský úřad Klecany - oficiální web města

Dotazy občanů

Nefunkční osvětlení na sídlišti U hřbitova

4.10.2016, Katarína Fišerová

Dobrý den,

ráda bych upozornila na dlouhodobě nefunkční veřejné osvětlení na sídlišti U hřbitova. Především u bytového bloku s č.p. 344 (u chodníčku vedoucího kolem bývalé trafiky) celé léto nefungovalo osvětlení, což nepředstavovalo zásadní problém s ohledem na délku dní. Nyní začíná být situace neúnosná, neboť i světla, která jsou v okolí, jsou velmi slabá a neposkytují dostatek světla především chodcům.
Dovoluji si také navrhnout, zda by bylo možné přidat osvětlení (či jej zprovoznit) na přilehlém parkovišti, kterém je také ponořeno do tmy.

Děkuji za zprávu a především za kladné vyřízení žádosti.

S pozdravy,

Katarína Fišerová

Odpověď

10.10.2016

Dobrý den, děkuji za upozornění. Závadu jsme již nahlásili elektrikářům. Veřejné osvětlení je v některých lokalitách, vzhledem k jeho stáří, ve špatném technickém stavu. V některých případech bohužel nejde o běžnou opravu (výměnu zdroje světla), ale je třeba odstranit závadu v elektroinstalaci. Z těchto důvodů si nechalo město vypracovat pasport veřejného osvětlení, který bude podkladem pro plán jeho oprav a rekonstrukce. S pozdravem Daniel Dvořák, místostarosta

Zpět