Město Klecany - Městský úřad Klecany - oficiální web města Město Klecany - Městský úřad Klecany - oficiální web města
Město Klecany

Město Klecany  

patří do Středočeského kraje (okres Praha – východ). Obcí s rozšířenou působností je pro Klecany město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, pověřenou obcí je Odolena Voda. Klecany mají dvě katastrální území: Klecany o rozloze 804,16 ha a Drasty o rozloze 212,71 ha. Nadmořská výška 175 – 270 m n. m. Počet obyvatel 3 062. Ve městě je základní a mateřská škola, základní umělecká škola a městská knihovna. Dopravní spojení s hlavním městem je zajišťováno příměstskou dopravou autobusovými linkami 371 a 374 od stanice metra Kobylisy. Spojení mezi pravým a levým břehem Vltavy zajišťuje jeden z posledních historických přívozů na Vltavě. Cyklisté, kteří míří do Prahy, mohou využít nově vybudovanou cyklostezku. Klecany nabízejí možnost příjemného posezení a občerstvení.

Historie města
 
Městská policie Klecany
Hasiči JSDH Klecany
 

 

 


Stěhování městského úřadu

Nyní je na novou adresu U školky 74 (jen cca 40 metrů od původního matričního úřadu) přestěhovaná matrika, stavební úřad, podatelna MěÚ i stavebního úřadu, sekretariát a starosta.

 V průběhu března se bude stěhovat úřad celý, informaci předem zevřejníme. Děkujeme za pochopení.


 

Mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví od 12. 4. 2021
 


ČEZ Distribuce – Plánované odstávky


 

Novinky a informace

 • 5.3.2021

  Informace občanům: platnost známek na odvoz odpadu

   

  Oznamujeme občanům, že vzhledem k současné situaci je prodloužena platnost stávajících známek na odvoz opadu až do 30. dubna.

  Žádáme proto občany, aby do konce března na úřad pro nové známky nechodili.

  Nové známky na rok 2021 budou potřeba až od 1. května letošního roku

 • 5.3.2021

  Časově omezené snížení rozsahu veřejné dopravy ve Středočeském kraji o cca 10%.

  Omezení je vyvoláno zejména propadem tržeb z jízdného vlivem snížené poptávky cestujících způsobené restriktivními opatřeními v rámci epidemie nemoci COVID-19. Snížené dopravní výkony na omezených linkách budou děleny poměrově. Zveřejňujeme upravené jízdní řády autobusových linek, které vstoupí v platnost dne 7.3.2021. V případě, že dojde k dalším restriktivním opatřením ze strany Vlády ČR, budeme na tato opatření reagovat dalšími úpravami jízdních řádů, o kterých Vás budeme informovat. Večerní omezení zůstává nadále v platnosti. Nově jsou omezeny linky 370, 371, 372, 374, 470, 473 a 663. Na linkách 373 a 774 dochází oproti dnešnímu stavu pouze k drobným posunům některých spojů z důvodu zachování prokladů a návazností. Jízdní řády ostatních linek zůstávají beze změny.

  Linka 370 PDF - 660 kB
  Linka 371 PDF - 564 kB
  Linka 372 PDF - 442 kB
  Linka 373 PDF - 537 kB
  Linka 374 PDF - 497 kB

   

 • 15.1.2021

  Registrace očkování proti Covid-19

  pro seniory nad 80 let

 • 13.4.2021

  Důležitá informace

  14.4. 2021 od 7 - 11 hodin nepůjde na městském úřadě, stavebním úřadě a matrice elektřina. Úřad bude v tomto čase pro veřejnost uzavřen. Děkujeme za pochopení.

 • 7.4.2021

  Nabídka práce: pracovník na obsluhu strojů, pracovník na svářečské a montážní práce - ALFEZA, s.r.o.

   

  Společnost ALFEZA, s.r.o., se sídlem Dolní Kasárna 941, Klecany, přijme pracovníka na obsluhu strojů pro kovovýrobu. Praxe vítána, ale není podmínkou. Nástup možný ihned nebo dle dohody. Kontakt: alfeza@alfeza.cz nebo telefon: 777891860.

  Společnost ALFEZA, s.r.o., se sídlem Dolní Kasárna 941, Klecany, přijme pracovníka na svářečské a montážní práce. Praxe a svářečský průkaz vítán, ale není podmínkou. Nástup možný ihned nebo dle dohody. Kontakt: alfeza@alfeza.cz nebo telefon: 777891860.

 • 27.3.2021

  PETICE PROTI ROZŠÍŘENÍ KAMENOLOMU SMĚREM K MĚSTU

  Vážení občané,
  od dnešního dne je možné podepsat petici proti rozšíření těžby v kamenolomu směrem k městu. Cílem není okamžitá likvidace lomu, ale zamezení rozšíření těžby do bezprostřední blízkosti obydlí našich občanů. Žádáme zpracování hodnocení vlivu na životní prostředí dle zákona č. 100/2001 Sb. (EIA). Podepsat petici je možné na těchto místech: Městský úřad Klecany, Lékárna Klecany, Potraviny Kříž, KOLORIT Bistro, Kavárna Klícka, Květinářství Klecany a také online:
   
  Pokud máte o podpis zájem, učiňte tak co nejdříve, 31. 3. budeme petici odesílat. Město bude proti tomuto záměru bojovat, ale podpora Vás občanů je pro nás důležitá a jistě nám v dalších jednáních pomůže. Děkujeme paní Noře Fridrichové za vypracování textu petice a její distribuci na petiční místa.
   
  TEXT PETICE:
  My, níže podepsaní občané Klecan a okolí, protestujeme proti záměru rozšířit stávající kamenolom směrem k naší obci. Nesouhlasíme s ním proto, že záměr negativním způsobem ovlivní životní prostředí v místě, v němž žijeme. Lom se má rozšířit cca o třetinu a to do bezprostřední blízkosti naší obce. Tím razantně stoupne počet lidí, na jejichž životy bude mít těžba v kamenolomu dopad. V první řadě jde o otřesy při odstřelech, při nichž se naše domy chvějí už dnes. Někteří z obyvatel je mají přímo na skále, kde je to obzvlášť patrné. Otřesy budou ještě silnější, protože lom se má k obydlené části naší obce přiblížit až do blízkosti cca 220 metrů a bojíme se poškození svých domovů. Dále jde o vysokou míru prašnosti, která mnohé z obyvatel Klecan trápí rovněž už dnes a je patrná zvláště v době drcení kamene. Hůř se dýchá a vše, co máme venku, pokrývá vrstva prachu. Čím víc se těžba přiblíží k naší obci, tím víc místních lidí zhoršené ovzduší postihne. Bojíme se i zvýšeného hluku z těžby a z nadměrné dopravy těžkotonážních vozidel, která budou odvážet materiál z lomu.
  Žádáme, aby bylo zpracováno úplné zhodnocení vlivů dle zák. 100/2001 Sb. Žádáme o zachování přírodních hodnot Dolního Povltaví.

Úřední deska

Kalendář

Důležité odkazy